Kategoriler
Android İpuçlar

Samsung Galaxy S3 için Android 4.3.1 ROM (denendi!)

[ROM][CM 10.2/SelfKANG][Stable][Flexible][Excellent] ArchiDroid v2.2 | Power In Your Hands

Merhaba arkadaşlar,

Eğer bir akıllı telefonunuz var ise ve rom yükleme işlemleri ile uğraşıyorsanız xda developers forumlarını duymuşsunuzdur. Devamlı takip ettiğim bu forumlarda neredeyse her yeni çıkan romu telefonuma yükleyip denemekteyim. Android 4.1.0, 4.1.2, 4.2.2 derken şimdide 4.3 romlar sürülmeye başlandı. Tabiki alt yapısı cynogenmod. Cynogenmod bir grubun, ekibin ismidir. Ham android işletim sistemini mevcut telefon modellerine göre uyarlayıp kendi romlarını yapıyorlar. Açık kaynak kodlu olan androide ince ayarlar yaparak daha performanslı ve daha az pil tüketen romlar meydana getiriyorlar. Son olarak andorid 4.3ü derlediler. XDA forumlarındaki JustArchi isimli üye ise, bu cynogenmod romuna scriptler ekleyip editleyerek güzel bir rom ortaya çıkartmış. 2.1.1 sürümünden beri bu romu kullanıyorum ve tek kelimeyle muhteşem. Performans, akıcılık, pil ömrü ve ram kullanımı sizi tatmin edecek eminim. Denemenizi tavsiye ediyorum. İşte romumuz ve yükleme talimatları…

ROM Ekran Görüntüleri

ROM Özellikleri (İngilizce’den Türkçe’ye çevrilmiştir.)

 1. Son Temasek en Resmi olmayan CyanogenMod oluşturun göre .
 2. Uygulanan İngilizce ve Lehçe dilleri ile kurulum sırasında esneklik için son AROMA . Hiçbir bloatware veya kullanılmayan uygulamalar ile , istediğiniz tam olarak ne seçebilirsiniz . Bu size kalmış ! Kimse boş alan atık istiyor çünkü ArchiDroid , istediğiniz tek şey yükler .
 3. Yükleme / modu güncelleyin. ArchiDroid tam mendilin gerek kalmadan sıfırdan yüklemek veya kendini yenileme mümkün ediliyor .

 1. EFS Yedekleme . ArchiDroid otomatik olarak yanıp sönen sırasında / efs yedek gerçekleştirir ve “her ihtimale karşı ” 2 yedekleme kadar tutar . Kim bilir , belki bu yedekleme gün telefon kurtaracak !
 2. Tüm uygulamalar kullanıcı uygulamaları değil, sistem uygulamaları olarak yüklenir . Kolayca güncelleme / kaldırma / yükleme sonrasında yönetebilirsiniz.
 3. 4 çekirdeklerde dahil. Son Temasek en Çekirdek ( Boeffla / Hayır ABB ) , Yank en Kernel , Googy Max ve orijinal CyanogenMod Çekirdek
 4. Temasek Kernel için 3 (isteğe bağlı ) Archi en Presets . Verdiği en fazla ihtiyaç , ArchiDroid zaten önceden tweaked yapılandırma zzmoove , zram , renk kalibrasyonu ve daha bazed ile birlikte gelir . Eğer dengeli , pil ve hatta ultra pil profil isterseniz seçiminizi yapmak , bu size kalmış !
 5. Boeffla Ses Kontrolü Archi en Audiophile Preset ( isteğe bağlı) ile birlikte . Verdiği için daha fazla ihtiyacı , Galaxy S3 en iyi ses kalitesinin keyfini . Benim önceden hoşlanıyor musunuz ? Yok mu? Sorun değil ! Kullanarak kendiniz Tweak Boeffla SC zaten rom dahil .
 6. ArchiDroid seçim için 240 / / 241/280/320 DPI ile birlikte gelir . CyanogenMod ve gelişmiş ArchiDroid en düzeltmeleri sayesinde artık özel DPIs ile herhangi bir problemle karşılaştığınızda olmaz . Şahsen ben artık 240/241 DPI olmadan yaşayamaz .
 7. 2 depar dahil . En iyi performans ve esneklik için son Nova Launcher , bunu sevmiyorum eğer CyanogenMod en Trebuchet ile kalabilir
 8. 3. Klavye dahil. Ücretsiz güzel Swype / Eğri fonksiyonları ile TouchPal Klavye , ! Bunu gerek yoktur ? Güzel , varsayılan olarak Hacker’ın Klavye seçin! Seçim yapmak değil mi? Her iki seçin ! Yoksa her zaman ders varsayılan CyanogenMod klavye seçebilirsiniz .
 9. Frandom destek , çimdik küresel olarak mevcuttur adblocking fonksiyonları , yıldırım tweaks ve daha birçok , ( isteğe bağlı) CrossBreeder sayesinde , ile entropi jeneratör , dnsmasq haveged .
 10. ArchiDroid OTA . Artık güncellemeyi kaçırma . Isterseniz ArchiDroid tabii ki , mümkün olan her güncelleştirme konusunda bilgilendirecektir !
 11. Xposed Çerçeve dahil. Artık çerçeve değiştirmenize gerek yok! Xposed Çerçeve profesyonel yöntemle , anında , sizin için yapacak .
 12. 1 Xposed Çerçeve modülü dahil . Başına uygulaması DPI , bellekte yerleşik , izinler ve daha birçok ayarlamak için bir olasılık çok önemli Uygulaması Ayarlar .
 13. 2. Modemler dahil . EFS V1 gelen EFS V2 ve XXEMB6 gelen XXEMG4 . Yoksa her zaman tabii ki eski modem devam edebilirsiniz!
 14. 1. Kurtarma dahil. Eğer PhilZ Dokunmatik Kurtarma kullanıyor musunuz ? Evet ? Sonra güncellemeleri göz kulak gerekmez . ArchiDroid güncelleme sırasında kurtarma güncelleyin ! Tek bir yerde her şey! Yoksa her zaman , hiçbir sorun mevcut kurtarma devam edebilirsiniz!
 15. Google Apps dahil. Artık ayrı ayrı Google Apps indirmenize gerek yok! Ayrıca her google app zaten gözleri zarar ve daha az pil tüketmeyin için ters çevrilir ! Ayrıca örneğin Google Kulaklar için , yerel olarak pakete dahil değildir ters uygulamalar yanıp sönebilir ! Bir de ters oluyor !
 16. ArchiDroid Apps zaman kazanmak için gibi birçok faydalı uygulamalar eklendi! Titanyum Yedekleme , MXPlayer , Ruh FM Radyo , BetterBatteryStats , Kök Tarayıcı , CoolTool ( zaten tweaked ! ) , Adobe Flash Player , Youtube … ve çok daha fazlası!
 17. Logcat bootanimation . Evet ! Sen Chainfire en logcat Lite tarafından desteklenmektedir logcat LIVE için varsayılan bootanimation değiştirebilirsiniz ! Anında ! Artık gerçekten bir geek olduğunuzu arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz !
 18. HD Ses Desteği . Sağlayıcınızın HD Ses desteği varsa o ArchiDroid otomatik olarak etkinleştirmek ve onu kullanır . Daha fazla paket veya verdiği ayarları yanıp olmadan!
 19. build.prop tweaks . Derin uyku , ses tweaks , performansını artırmak ve çok daha fazlası build.prop tweaks tam bir tam listesini , !
 20. OpenPDroid Destek . ArchiDroid şimdi ArchiDroid Tweaks aroması sayfasında bulunan (isteğe bağlı ) OpenPDroid ile inşa edilmiştir . Artık yama gerek manuel , bir ekranda bir dokunuş yeterlidir !

ROM Resmi Tanıtım Sayfası: [ROM][CM 10.2 Temasek][Stable][Flexible][Excellent] ArchiDroid

Download: ArchiDroid ROM – XDA

Yükleme talimatları:

 1. Önce ClockworkMod 6.0.3.6 dan telefonunuzun yedeğini alın. (muhakkak clockworkmod telefonunuzda olsun)
 2. Wipe data/factory reset ve wipe cache ve wipe dalvik cache yapın.
 3. İnstall zip bölümünden indirdiğiniz zip dosyasını yükleyin.
 4. Aroma installer açılacak ve current settings olarak romu yükleyin.
 5. İşlem bu kadar, güle güle kullanın 😉

“Samsung Galaxy S3 için Android 4.3.1 ROM (denendi!)” için 3 yanıt

Bir yanıt yazın