Kategoriler
Haberler

Flickr’da kendi profil isminizi oluşturun

flickr-logo1Yahoo’nun dünyaca ünlü fotoğraf sitesi Flickr’ı bilmeyeniniz yoktur . Şuanda tek bir hizmet olarak işlev yürüten siteler arasında Youtube’den sonra dünyada en çok kullanıcıya sahip 2. site konumunda. Bu siteye fotoğraflarımızı yükleyebiliyor. Başkalarıyla paylaşıp fotoğrafımız hakkında fikir alıp verebiliyoruz. Ayrıca birçok dilde ve konuda açılmış gruplarda fotoğrafçılık üzerine profesyonel deneyimler yaşamanızı sağlıyor.

Ücretli ve ücretsiz iki tip üyelik sistemi olan sitede, ücretsiz üyeler en fazla 200 adet fotoğraf veya 200 adetten düşük ise 100 mb fotoğraf yükleyebiliyorlar ve video yükleme imkanı da bulunmakta. Yine ücretsiz üyeler en fazla 90 saniye uzunluğunda veya en fazla 150 mb büyüklüğünde video yükleyebiliyorlar. Ücretli üyelere ise fotoğraf ve video yüklemede herhangi bir sınır yok.

Yalnız site önceden kişilerin profiline ulaşmak için http://www.flickr.com/photos/29312674@N08/ şeklinde 29312674@N08 gibi profil adresi veriyordu. Site üyelerine kendi profil adresini (http://www.flickr.com/photos/profiladiniz)  belirleme imkanı vermesine rağmen bir çok kişi bunu bilmiyor. İsterseniz buraya tıklayarak direkt profil adresimizi belirleme sayfamıza gidebiliriz. Kolay gelsin 🙂

Bir yanıt yazın